siema

siema

Postprzez sebamlody1 » piątek, 11 stycznia 2019, 15:41

Witam wszystkich na forum.
Dojrzałem wreszcie do składania osy M52 i mam nadzieję ze pomożecie rozwiązać jakieś problemy które wystąpią.
gdzie można założyć nowy temat będę starał się na bieżąco wstawiać fotki z postępów.
sebamlody1

Re: siema

Postprzez sebamlody1 » piątek, 11 stycznia 2019, 16:34

tabliczka mojej oski
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
sebamlody1

Postprzez Yaro » piątek, 11 stycznia 2019, 16:48

Cześć Seba. Już masz plusa na wstępie za wpis w Powitalni :), chociaż jak widzę witasz się z nami drugi raz ;) (no problem, jak ten wątek ma być wiodący to drugi usunę). Jak możesz to dodaj fotkę Osy (podpowiemy co i jak po jej oględzinach) i jej tabliczki (potrzebne nam są do prac badawczych bo dzięki temu, które powstały w jakim roku i co w nich montowano - czasami uda się też ustalić kolor). Kolejny krok to dział Wasze Osy. Załóż swój wątek, chwal się postępami w odbudowie, zadawaj pytania. W pozostałych Działach i wątkach posty zamieszczamy zgodnie z tematem sprawdzając jednak wcześniej czy nie był już poruszany. Powodzenia w odbudowie Osy i satysfakcji z pobytu na forum.

PS. Jak dodawałem posta okazało się, że tabliczka się pojawiła :) dzieki. Mam Osę o 1000 nuerów młodszą ale podejrzewam , że jeśli chodzi o ukompletowanie to się nie różniły.
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Postprzez sebamlody1 » piątek, 11 stycznia 2019, 17:00

Yaro napisał(a):Cześć Seba. Już masz plusa na wstępie za wpis w Powitalni :), chociaż jak widzę witasz się z nami drugi raz ;) (no problem, jak ten wątek ma być wiodący to drugi usunę). Jak możesz to dodaj fotkę Osy (podpowiemy co i jak po jej oględzinach) i jej tabliczki (potrzebne nam są do prac badawczych bo dzięki temu, które powstały w jakim roku i co w nich montowano - czasami uda się też ustalić kolor). Kolejny krok to dział Wasze Osy. Załóż swój wątek, chwal się postępami w odbudowie, zadawaj pytania. W pozostałych Działach i wątkach posty zamieszczamy zgodnie z tematem sprawdzając jednak wcześniej czy nie był już poruszany. Powodzenia w odbudowie Osy i satysfakcji z pobytu na forum.

PS. Jak dodawałem posta okazało się, że tabliczka się pojawiła :) dzieki. Mam Osę o 1000 nuerów młodszą ale podejrzewam , że jeśli chodzi o ukompletowanie to się nie różniły.

moja osa jest juz rozebrana wypiaskowana i nie mam fotki jak była cała chodź poszukam . Teraz jest u lakiernika i szukam koloru moja była błękitna i miała szare wstawki
sebamlody1

Postprzez Yaro » piątek, 11 stycznia 2019, 17:45

Dawaj foty nawet tego co porozkładane. A jeśli chodzi o kolor to Osy malowano raczej w jednym kolorze (chyba że jakiś egzemplarz wystawowy się trafił)
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Postprzez sebamlody1 » sobota, 12 stycznia 2019, 09:19

Wstawię fotki tylko muszę ogarnąć miejsce gdzie będę składał ose i powyciągać z kartonów wszystkie elementy bo już są po piaskowaniu i malowaniu proszkowym
sebamlody1

Postprzez Karol » sobota, 12 stycznia 2019, 10:43

W takim razie czekamy na foty.
Powodzenia w odbudowie
2x Osa M52 (trzecia podczas kompletowania), Simson S51, 2x Komar Sztywniak
W przyszłości: kolejna M52, Junak M10, WSK B1, SHL M11
Karol

Powrót do Powitanie