Witam wszystkich Osiarzy

Witam wszystkich Osiarzy

Postprzez Grzegorz T » piątek, 19 października 2018, 16:08

Witam użądlonych przez wspaniałe Oski . Mam Osę M52 przez przypadek , ojciec robił pewną usługę znajomemu który posiadał skutera i dogadali się że w ramach rozliczenia dostanie właśnie ten motocykl .Ojciec planował zrobić sobie dzika do prac ogrodowych więc silnik z wentylatorem byłby idealny ale jak to bywa ,,na szczęście'' nie było na to czasu i Osa została w całości kompletowana. Ja osobiście jako młody chłopak w wieku 11lat zacząłem grzebać w niej by uruchomić silnik i przejechać się a miałem pewne doświadczenia z Komarem 3 na którym rozpocząłem przygodę z jednośladami w wieku 9 lat. O naprawach zawsze mogłem porozmawiać z tatą który miał w dzieciństwie motorower Simson a później SHL wszelkie niedomagania naprawiał w nich sam. Na motor nie było papierów ale na szczęście odnalazłem je w Lublińcu w archiwum Urzędu Miasta i mogłem na siebie zarejestrować ten cudowny sprzęt . W ubiegłym roku zarejestrowałem skutera jako zabytek no i planuję go odrestaurować , powoli mój syn 14 latek zamiast czas poświęcać komórce i internetowi woli ,,Osę'' uczy się ruszania , manewrowania , zatrzymywania (oczywiście na bezdrożach) oraz zagadnień technicznych . Wszystkich gorąco pozdrawiam , mamy szczęście że żyjemy w czasach internetu co bardzo ułatwia zakup części oraz wymianę doświadczeń z zagadnień technicznych , w latach osiemdziesiątych zakup nawet linki do gazu był praktycznie niemożliwy trzeba było kombinować by jakoś z niczego stworzyć samemu, nawet olej Miksol kupowałem w województwie opolskim po kilka litrów bo u nas było z tym bardzo trudno. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich życzę miłych chwil spędzonych z Waszymi owadami Grzegorz Teichman z Zabrza .
Grzegorz T

Re: Witam wszystkich Osiarzy

Postprzez Endrju057 » sobota, 20 października 2018, 07:53

Witaj w gronie Osiarzy, ciekawa historia Twojej Osy, wrzuć zdjęcia wraz z tabliczką znamionową (uprzedzam moderatorów :) ) Jestem z Tarnowskich Gór, to rzut beretem :D
Osa M52 (63r),Osa M52 (65r), Osa M52 (65r), Junak M07 (59r), Junak M10 (64r), Mz Es 250/1 (63r), Jawa 353/03 (57r), Awo Sport 425S (58r),
Endrju057

Postprzez Karol » niedziela, 21 października 2018, 13:45

Witamy na forum.
Fajny wstęp w powitani i czekamy na fotki twojej sztuki :D
2x Osa M52 (trzecia podczas kompletowania), Simson S51, 2x Komar Sztywniak
W przyszłości: kolejna M52, Junak M10, WSK B1, SHL M11
Karol

Postprzez Grzegorz T » niedziela, 21 października 2018, 18:26

Wieczór latem
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Grzegorz T

Postprzez Yaro » niedziela, 21 października 2018, 20:45

Osa piękna i w niezłym stanie. Jak wydaje mi się jest to egzemplarz z 1963 roku. Życzę powodzenia w renowacji, mam też nadzieję, że obecność na forum w tym pomoże.
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Postprzez Karol » niedziela, 21 października 2018, 22:00

Piękna Oska, baza do odbudowy idealna wręcz :)
2x Osa M52 (trzecia podczas kompletowania), Simson S51, 2x Komar Sztywniak
W przyszłości: kolejna M52, Junak M10, WSK B1, SHL M11
Karol

Powrót do Powitanie