OBUDOWA ISKROWNIKA - ŁOŻYSKOWANIE

OBUDOWA ISKROWNIKA - ŁOŻYSKOWANIE

Postprzez PIOTR GDAŃSK » wtorek, 19 czerwca 2018, 09:52

Witam,

jestem stosunkowo nowy na tym forum. Interesuję się motocyklami zabytkowymi, mam ich parę, głównie przed wojennych.

Mam również Osę M52, którą wraz z ojcem kupiłem prawie 15 lat temu. Osa już przechodziła kompleksową renowację, jednak nigdy nie była ona ukończona. Od kilku miesięcy zajmuję się zakończeniem tego tematu.

Mam pytanie techniczne.

Po ponownej rozbiórce silnika, widzę, a właściwie przy ponownym jego składaniu zauważyłem nie prawidłowości w temacie ułożyskowania obudowy magneta.

Otóż w mojej osie brak elementu dystansującego który wchodzi wg. katalogu zaraz za uszczelniaczem i łożyskiem. czy ktoś miałby ten element na sprzedaż, lub miałby zdjęcia jak prawidłowo powinno to wyglądać, lub jak jest prawidłowo poskładane? Przyda się również jakaś konkretna wypowiedź osoby mająca doświadczenie w tym zakresie :)
chodzi o element oznaczony w katalogu części - na karcie T3 numerem 27

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i podpowiedzi :)
Piotr 602380204
PIOTR GDAŃSK

Re: OBUDOWA ISKROWNIKA - ŁOŻYSKOWANIE

Postprzez hornetino » wtorek, 19 czerwca 2018, 11:35

To może ja zacznę, choć doświadczenie mam raczej marne :cry:

Na Twoim miejscu zacząłbym od poszukania i zapoznania się z „Instrukcją naprawy OSY”, która jest dostępna (za darmo) na naszym Forum. Znalazłbym w niej taki przekrój:

przekroj.jpg

Następnie zajrzałbym na allegro i pod hasłem tuleja, dystans, poszukałbym takiej oto aukcji:

shsh.jpg

Ot, i cała filozofia ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
• Osa M52 (1963) • Komar MR232 (1967) • Komar 2328 (1970) • Pegaz 700 (1973) •
• tel. 502 614 834 • hornetino@icloud.com
hornetino

Re: OBUDOWA ISKROWNIKA - ŁOŻYSKOWANIE

Postprzez Yaro » czwartek, 21 czerwca 2018, 10:28

A ja zacznę tak - cieszę, się że do nas dołączyłeś i przedstawiłeś się w Powitalni. Chętnie jednak zobaczylibyśmy jeszcze fotki Twojej Osy no i jej tabliczki znamionowej (Po co tabliczka? A po to, że między innymi dzięki temu mamy wiedzę o numeracji Os w danym roku oraz jakie detale w poszczególnych latach montowano przy Osie). Proponuję także lekturę forum bo można tam znaleźć odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. Można też założyć swój temat w dziale Wasze Osy i pytać w swoim temacie. Takie postępowanie pomaga utrzymać porządek na forum a wszelkie inne jest łamaniem regulaminu. Pozdrawiam
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Powrót do Powitanie