Regeneracja liczników

Regeneracja liczników

Postprzez MARCVS » poniedziałek, 29 października 2012, 21:08

Witajcie ;D
Mało ostatnio piszę, bo i czasu nie ma za wiele :(
Jednak osą zajmuję się stale i z nie małą uwagą :P

Ostatnio na allegro wypatrzyłem takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/regeneracja-licznika-licznik-junak-shl-wfm-osa-awo-i2753258383.html

Dotyczy ono regeneracji licznika min do osy.
Wg Pana ,,kosodrzewina1'', robocizna to 70 zł
W aukcji jest napisane, że regeneracja 120 zł
Natomiast w uzgodnieniach mailowych, trochę gorzej.
Napisałem Panu, że do wymiany mam szybkę gdyż jest pęknięta i do wyeliminowania efekt skaczącej wskazówki
Cena wzrosła do 150 zł
Czyli całość wyjdzie ok 170 zł +
Licząc wysyłkę
Wg mnie to dużo, i powiedziałem o tym Panu kosodrzewina1, potem stwierdziłem że za tę cenę mogę kupić drugi, dobry licznik od kolegi a Pan na to, że chętnie odkupi ode mnie mój licznik za tę cenę :D :idea:
Przeszedł przy tym ze mną na Ty
Nasuwa mi się w związku z tym pytanie:
Może to ktoś od nas i potraktowałem go zbyt obcesowo?
Powiedzcie co o tym myślicie
Pozdrawiam
Marek
MARCVS
DĘBLIN
MARCVS

Re: Regeneracja liczników na allegro uwaga!!!

Postprzez pszczółka » poniedziałek, 29 października 2012, 23:05

Witam,
zrozumiałam bardziej wypowiedź z forum ...
co do kwestii regeneracji, z tego co ja się orientuje to
kwestia ramek, rodzi się w wielkich bólach ale nie umarła ... może wreszcie pojawią się konkretne informacje
kwestia szybki lub plexi różnie to też jest traktowane, to ok 15 zł, i można to na alledrogo spotkać
kwestia blaszki z nadrukiem tej wewnętrznej, której wzory widziałam 3 też jest ruszona, temat utknął na tzw kopycie które ma służyć do wygięcia środkowej części :( nie ma chętnego fachowca
środek, sam mechanizm czy na pewno dla większości osiarzy którzy remontują np silniki, bardziej skomplikowane jest tematem tabu ?? czy u każdego jest on w stanie bez zarzutu? nie ukrywam, mam zaległości, nie wszystko nadrobiłam, ale z tego co widziałam to Osiarze dzielnie sobie radzą.

Jeśli główną role gra czas, przed nami zima i ciśnienie maleje, ale mam nadzieję nie za bardzo! to może warto sprawdzić czy co i jak ? renowacja owada jednak kosztuje, mimo posiadanych chęci i umiejętności :D
Maria

WFM OSA M-52 1963 r.
pszczółka

Postprzez kpt-bomba » wtorek, 30 października 2012, 01:11

poczekajmy na rameczki ,potem ktoś sie znajdzie co ładnie je zagniecie ,a skacząca wskazówka to raczej linka ,a nie wada wew. licznika.ło!
ps Panie Marek mieszkasz blisko a się nie znamy,wpadnij Pan do Parchatki na pogadanki o Osach .
Tomasz Grzegorczyk tel 888197233
15xOsa M50. 12xOSA M52. 28xWFM M06
6xSHL Gazela .Wózek WFM do Osy prototyp
Peugeot BIMA -53r Skutr'' CEZETA 502. Skuter Terrot VMS 100. Terrot ETD 125. Terrot HCTL 350 . Skuter Wiatka WP 150.Triumph 3TA Dutch 67r.
citroen DS 19- 61r. citroen SM-maserati- 71r.
kpt-bomba

Postprzez dyszkin » wtorek, 30 października 2012, 11:35

O ile pamięć mnie nie myli to naprawiałem licznik właśnie u tego allegrowicza.
Moje spostrzeżenia:
- licznik naprawiony, działa bez zarzutu (była ułamana wskazówka, która wcześniej latała jak szalona),
- regeneracja była dość droga (ceny nie pamiętam),
- długi czas realizacji, jak się nie mylę około miesiąca,
- oryg ramka niestety została mocno poniszczona, także chętnie bym kupił i wymienił na nową.
OSA M52 z 1965 r.
dyszkin

Postprzez arthek » środa, 31 października 2012, 11:04

Ja w zeszłym roku przechodziłem drogę przez mękę z tym ....."flachowcem" od siedmiu boleści.
W czerwcu wysłałem mu licznik od mojej Osy do KOMPLEKSOWEJ regeneracji.
Licznik był kompletny , ramka w stanie dobry + , do chromu , z niewielkimi drobnymi pęknięciami na zagięciach.Szybka licznika była w nim NOWA.Do naprawy była urwana sprężyna włosowa wskazówki .
Mija pierwszy miesiąc od wysyłki licznika i ZERO kontaktu .Kompletnie nic , żadnej informacji z jego strony.
Wiec dzwonię i pytam , a on na to ,że miał problemy z chromowaniem ramki , ale za tydzień licznik będę miał u siebie.
Mija kolejne dwa tygodnie . I Znów ZERO kontaktu .Kompletnie nic , żadnej informacji z jego strony.
Więc dzwonię , w odpowiedzi słyszę ,że niestety znowu ma problemy z ramką ale dwa -trzy dni i wysyła licznik do mnie.
I tak mija lipiec i sierpień ( oczywiście za każdym razem ja muszę dzwonić bo Pan" Kosodrzewina1 " cały czas milczy) i zaczyna mi w końcu brakować cierpliwości .Wysyłam więc maila z informacją o zwrocie licznika w stanie w którym go wysłałem i zwrot kosztów za wpłatę allegro ( 70 zł), koszt wysyłki nie licząc kosztów za telefony które w tym czasie wykonałem do niego.....żenada.
W Odpowiedzi na maila otrzymuję wiadomość ,że licznik jest gotowy i go wysyła , a ja mam dopłacić 150 zł ( czyli 70 zł pierwszej wpłaty + 150 zł dopłaty).
Pomyślałem OK, bo chciałem być do końca FAIR.Wpłaciłem pieniądze.
Po po trzech dniach przyszła paczka z licznikiem ! HURRRRA! 3 miesiace od wysłania licznika !!!!
Otwieram paczkę i pierwsze entuzjazm opadł.....
- Korpus licznika , zamiast nowej powłoki ocynku to pomalowany srebrnym sprayem ( nawet nie chciało mu się zmatowić papierem) :evil:
- Nowa szybka licznika !?! Po jaką cholerę się pytam ? Przecież w tym liczniku była już wcześniej założona nowa szybka licznika .
- Na tej Nowej szybce licznika odciski jego paluchów od wewnętrznej strony ! Masakra jakaś !
- Ramka licznika .... nie moja , co prawda pochromowana , ale zniekształcona, poprzez niefachową próbę jej regeneracji. Do tego "przyklejona " do korpusu licznika "jakimś" klejem , który nie dość że cały czas "lepił" się do palców , to jeszcze wypływając spod ramki upaprał dookoła niej cały korpus licznika.

Ale nie to było najgorsze.
Idę do garażu zakładam licznik , odpalam Osę i jadę na przejażdżkę.Ruszam , pierwszy bieg , potem drugi - wskazówka prędkościomierza ani drgnie .Zapinam trzeci bieg - wskazówka unosi się powoli do góry .Rozpędzam Osę tak ,że silnik wchodzi na wysokie obroty a wskazówka na liczniku dochodzi ledwie do 30 km/h.
Zadzwoniłem wku...ny do niego ,że odsyłam licznik i proszę o zwrot licznika w stanie w którym go wysłałem oraz zwrot wszystkich poniesionych do tej pory kosztów .
Licznik odsyłam na drugi dzień.
Mija tydzień , ani pieniędzy ani licznika.
Wysyłam informację ,że zgłaszam sprawę na policję.
Po dwóch dniach mam przelew na koncie.
Mija kolejny tydzień , licznika nadal nie ma.
Wysyłam ponownie informację upominającą o zwrot licznika.
Dostaję odpowiedź ,że wysłał go tydzień temu, ale okazało się że wpsiał zły adres i licznik poszedł do jego innego klienta zamiast do mnie.
Mija kolejny tydzień i otrzymuję odpowiedź mailem ,że licznik został wysłany do mnie.
Proszę o skan potwierdzenia nadania paczki z licznikiem.
Po 2-3 dniach dostaję skan.
Na potwierdzeniu nadania widzę błąd w moim adresie ( błąd w nazwie miejscowości i kodzie ) .
Oczywiście licznik do mnie nie dociera.
Wysyłam ponownie info do niego ,że jeśli w przeciągu następnego tygodnia nie otrzymam licznika to zgłaszam sprawę na policję.
Po kilku dniach ( w wyznaczonym przeze mnie terminie) dostaję priorytetem paczkę z licznikiem a w zasadzie z tym co po nim zostało.
Licznik dostałem co prawda kompletny ale luzem.Oryginalna ramka z mojego licznika pospawana i zdeformowana tak że w ogóle straciła kształt.Nie było mowy o jej ponownym zamontowaniu.

Dlatego postanowiłem dokładnie opisać moje przejścia z tym Panem aby ostrzec innych potencjalnych jego klientów.
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/21217] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/21217/icon3.png[/IMG][/URL]
arthek

Postprzez marso » środa, 31 października 2012, 11:23

Kolego ARTHEK no masakra z takim dziadem się męczyć kurcze.
Dzięki że późno ale że opisałeś nam tego typa.
Już myślałem o swoich licznikach uff baaaardzo Ci dziękuję bo zaoszczędziłeś myślę nie tylko mnie pojawieniu się kolejnych siwych włosów...
OsaM52 63,64r.Komar232 65r.2320x2,2330 69r.2350 70rNIEWIADÓW Typ-31,WSK M06L 64r.SHL M05 54r.Jawa250 Pérák 54r.WSK KOS 81r.Fiat126p 91r.Moskwicz, Małysz na pedały, SimsonS51 88r. i Sr2E 62r.JunakM10 65r.Żak 60r.x2 i 62r.Miele36r,Motorynka87r.DELFIN II,Rowery 60,2 GNOMY,REX,Cyclemaster.
marso
Moderator

Postprzez kpt-bomba » środa, 31 października 2012, 13:23

na jaką miejscowośc adresowałeś wysyłki? pytam w razie gdyby na alle. wystąpił pod nowym nickiem jako nowy fachowiec.
Peugeot BIMA -53r Skutr'' CEZETA 502. Skuter Terrot VMS 100. Terrot ETD 125. Terrot HCTL 350 . Skuter Wiatka WP 150.Triumph 3TA Dutch 67r.
kpt-bomba

Postprzez arthek » środa, 31 października 2012, 13:59

kpt-bomba napisał(a):na jaką miejscowośc adresowałeś wysyłki? pytam w razie gdyby na alle. wystąpił pod nowym nickiem jako nowy fachowiec.

Odpowiem dziś wieczorem po powrocie do domu.

Pozdr
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/21217] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/21217/icon3.png[/IMG][/URL]
arthek

Postprzez arthek » środa, 31 października 2012, 14:23

marso napisał(a):Kolego ARTHEK no masakra z takim dziadem się męczyć kurcze.
Dzięki że późno ale że opisałeś nam tego typa.
Już myślałem o swoich licznikach uff baaaardzo Ci dziękuję bo zaoszczędziłeś myślę nie tylko mnie pojawieniu się kolejnych siwych włosów...

Marso , wybacz...mój błąd, że nie podzieliłem się tym z Wami od razu.
Może dlatego nikt do tej pory nie podnosił tematu regeneracji liczników do Osy .
Potem jakoś o tym zapomniałem.

W każdym bądź razie dawno nie trafiłem na tak mało wiarygodną i nieodpowiedzialną osobę.
Przez prawie cztery miesiące udręki z tym Panem nie miałem od niego ani jednego telefonu informującego czy wyjaśniającego o opóźnieniach i problemach.Za każdym razem sam musiałem dzwonić i wyciągać informacje od niego, a efektem swojej pracy utwierdził mnie dodatkowo w narastającym we mnie przez ten czas przekonaniu ,że miałem do czynienia z amatorką w pierwszym wydaniu oraz brakiem profesjonalizmu.

Jakiś miesiąc później udało mi się zakupić kompletny oskowy licznik ( nieotwierany ) w naprawdę fajnym stanie , za podobną kasę ( ~ 250 pln'ów) .
Miał być co prawda 100 % sprawny , ale okazało się, że wskazówka dość mocno skacze +/- 10 km/h.
Na razie zrażony kontaktem z Panem "kosodrzewina1" nie myślę o jego naprawie i boję się komuś go powierzyć.
Jeżdżąc cieszę się samym jego wyglądem , a licznik rowerowy informuje mnie o parametrach jazdy :mrgreen:

Pozdr
arthek

Postprzez arthek » środa, 31 października 2012, 14:40

Jak wtedy wysyłałem swój licznik, to dokładnie wypisywał takie same brednie jak te na tej aukcji :

"PRZESYŁASZ DO MNIE ZUŻYTY LICZNIK A ODBIERASZ LICZNIK JAK Z FABRYKI - ZREGENEROWANY, WYSKALOWANY, WYZEROWANY. 100% ZADOWOLENIA I TYLKO U MNIE Z GWARANCJĄ.

A najlepsze jest to :

"RAMKI ZAGINAM ZA POMOCĄ PRASKI- OSTATNIE ZDJĘCIE "

Moja ramka nawet obok praski nie leżała :lol: bo była zagięta jakimś śrubokrętem chyba i to tylko w połowie ( bo była źle spasowana i pospawana) . No ale za to, zamiast praski użył kleju "coby się lepiej trzymała, tak aby klient miał 100% zadowolenia" , zgodnie z mottem : "Będziesz Pan zadowoloooooony ! " :lol:

Szkoda ,że nie zrobiłem wtedy zdjęć "jego dzieła" .......
arthek

Postprzez marso » środa, 31 października 2012, 14:49

Napisz do allegro co to za paskud paskudny ludzi naciąga i tyle...
Podaj adres sobie dużymi literkami odnotujemy kogo unikać jak ognia...
OsaM52 63,64r.Komar232 65r.2320x2,2330 69r.2350 70rNIEWIADÓW Typ-31,WSK M06L 64r.SHL M05 54r.Jawa250 Pérák 54r.WSK KOS 81r.Fiat126p 91r.Moskwicz, Małysz na pedały, SimsonS51 88r. i Sr2E 62r.JunakM10 65r.Żak 60r.x2 i 62r.Miele36r,Motorynka87r.DELFIN II,Rowery 60,2 GNOMY,REX,Cyclemaster.
marso
Moderator

Postprzez towot » środa, 31 października 2012, 17:57

Dzięki za ostrzeżenie, bo sam się zastanawiałem nad wysłaniem licznika do niego. Opis usługi jest naprawdę zachęcający.
towot

Postprzez motorski » środa, 31 października 2012, 18:21

Dziwi mnie tylko jedna rzecz, skąd ten ,,fachura'' ma tyle pozytywów na allegro??skoro tak pieprzy robote.......
Ok,pierwsze pozytywy mogli wystawić znajomi,ale reszta???jakos nie mogę ogarnąć tej sprawy.
Przecież jak można wystawić pozytywną opinię gościowi za odesłany po regeneracji, niesprawny licznik do tego wysmarowany za przeproszeniem jakimś gównem!
motorski

Postprzez dyszkin » środa, 31 października 2012, 20:30

Tak jak pisałem wcześniej też u kosodrzewiny naprawiałem licznik, który został naprawiony i działa jak trzeba.
Niestety tak jak kolega arthek opisuje, moją ramkę też poniszczył (choć nigdy nie była ściągana wcześniej i była jak nowa).
Regeneracja trwała długo, kontaktu faktycznie żadnego nie było, a przeciągającą się naprawę też tłumaczył problemami z chromowaniem.

Niemniej dostałem naprawiony licznik tyle, że z poniszczoną ramką, ale mam nadzieje iż w niedługim czasie pokażą się zamienniki :)
OSA M52 z 1965 r.
dyszkin

Postprzez arthek » czwartek, 1 listopada 2012, 12:47

motorski napisał(a):Dziwi mnie tylko jedna rzecz, skąd ten ,,fachura'' ma tyle pozytywów na allegro??skoro tak pieprzy robote.......
Ok,pierwsze pozytywy mogli wystawić znajomi,ale reszta???jakos nie mogę ogarnąć tej sprawy.
Przecież jak można wystawić pozytywną opinię gościowi za odesłany po regeneracji, niesprawny licznik do tego wysmarowany za przeproszeniem jakimś gównem!

Problem z wystawieniem negatywa z mojej strony był taki , że zanim dostałem od niego "zregenerowany" licznik to aukcji już nie było .
Ja mogę się wypowiadać tylko o liczniku który mu powierzyłem do regeneracji.
Być może jakieś inne proste liczniki "udaje" mu się naprawiać ?
A może to ja jestem za bardzo wymagający :mrgreen: ?

JEGO DANE:

Robert Klimko ,
Ostatnio edytowano sobota, 1 grudnia 2012, 09:42 przez arthek, łącznie edytowano 1 raz
arthek

Postprzez Bandurko » piątek, 2 listopada 2012, 08:24

No to na spotkaniu Osiarzy w przyszłym roku będzie można go odwiedzić większą grupą i wyjaśnić to i owo :).
OSA M52 1963 i jeszcze kilka dwukołowych piękności na dokładkę
Bandurko

Postprzez arthek » sobota, 1 grudnia 2012, 09:40

Witam,
Ponieważ kolega "kosodrzewina1" nadal uparcie pisze w aukcji na alledrogo ,że regeneruje liczniki do Osy ( jak z fabryki) , postanowiłem poprzez alledrogo zadać mu pytanie i taką oto otrzymałem odpowiedź:

witam
raczej się nie podejmę- bo to są bardzo upierdliwe liczniki
pozdrawiam
"kosodrzewina1"

Dnia Piątek, 30 Listopada 2012 21:24 Allegro <powiadomienia@allegro.pl> napisał(a)

Wiadomość :
Strona z przedmiotem: regeneracja licznika licznik junak shl wfm osa awo
Treść wiadomości
Witam,
Czy podjąłby się Pan naprawy licznika do WFM OSA M52 ?
Problem polega na tym,że wskazówka prędkościomierza skacze w zakresie średnio 5-10km/h ( ma spore wahania) , czyli jadąc około 60 km/h wskazówka skacze od 55 do 65km/h.

Proszę mi również powiedzieć jaką gwarancję Pan daje na efekt naprawy czyli stabilny odczyt prędkości jazdy oraz to ,że ramka nie zostanie uszkodzona podczas jej otwierania i zamykania ?(ramka licznika nigdy nie była otwierana od nowości)
Ramka do licznika do Osy jest praktycznie nie do zdobycia dlatego wolę zapytać zanim się zdecyduję .
Jaki jest termin wykonania usługi ?

Artur

Jak widać z powyższego , "gość" stwierdził krótko , że nie naprawia liczników do Osy mimo ,że w tytule pisze że je naprawia oraz ma zamieszczone zdjęcie "osowego" licznika.
To ja się pytam "po jakiego grzyba " wprowadza ludzi w błąd ??? :roll:
Ktoś klepnie aukcję , wyśle mu licznik od Osy do regeneracji a on wtedy powie , że :

"raczej się nie podejmę- bo to są bardzo upierdliwe liczniki" :? :

I to jest profesjonalne , rzeczowe i odpowiedzialne podejście do tematu :mrgreen:

To tak w kwestii podsumowania tego tematu i postawienia kropki nad "i"
arthek

Postprzez marecki » niedziela, 16 grudnia 2012, 19:30

posłuchajcie - w trakcie przygotowań do walki z ramkami. kupiłem zwłoki licznika i postanowiłem się nimi pobawić - w końcu nie święci garnki lepią:) - rozbiórka była banalna. także łatwe jest ponowne poskładanie. jedyny problem który dostrzegam to montaż wskazówki, prawidłowy żeby miała dobre wskazania. Postaram się porobić fotki i opisać. Jako że temat ramek robi się w końcu wyraźny niechętnie to mówię ale być może postaramy się wprowadzić usługę zaginania tych ramek. Będziemy mieć matrycę do ramki więc teoretycznie po włożeniu w nią licznika powinni się dać zagiąć za pomocą hmm jakiejś rolki? poeksperymentujemy jak już będą i ramki i uszczelki. Połowa stycznia albo koniec stycznia będziemy wiedzieli już prawie wszystko. Kredyt już załatwiony bo żeby to zrobić jak oryginał a nie jakaś kicha. (mam nadzieję że dywaniki, kedry czy siedzenia do komarków to potwierdzają:) ) potrzeba jednak 3 przyrządów, i uczciwej prasy. i tu zaczynamy rozmowę już o 6tys za samo oprzyrządowanie :( bez materiału wykonania i chromowania :( ale luzik mam nadzieję że tym razem się uda na zicher :D Jakby co pytajcie Pszczółki która nieopatrznie wiek podała :))))))
Osa M-50,M-52,Ł13 ;]- 7 szt.
Komar 230Simson,230,231,231b,232,2350,2361 - 12 szt
SHL 125U48 z 49 WSK 125 z 61
Ryś - wysoki i niski
Żak - obie wersje 4szt
Vespa 150VBB z 58 Wiatka 150 z 61 Gnom Generator PAB-2
Przyczepka motocyklowa Niewiadów
Warszawa M20,pickup
marecki

Postprzez kpt-bomba » niedziela, 16 grudnia 2012, 20:47

oj przepytamy ją, przepytamy...
kpt-bomba

Postprzez pszczółka » niedziela, 16 grudnia 2012, 21:09

kpt-bomba napisał(a):oj przepytamy ją, przepytamy...

oj ... śmiało pytać, nie będę miała nic do ukrycia :)
Maria

WFM OSA M-52 1963 r.
pszczółka

Następna strona

Powrót do Inne problemy