Zniżki OC 70% - karta PZMot

Luźna dyskusja na różne tematy.

Zniżki OC 70% - karta PZMot

Postprzez halcik » środa, 6 grudnia 2017, 14:30

Witam, chciałbym zareklamować zniżki jakie każdy z nas może uzyskać dla pojazdu powyżej 25 lat. Jest to zniżka w wysokości 70% od wartości już wyliczonego do zapłaty ubezpieczenia OC pojazdu. https://zgloszenia.pzm.pl/karta/pzu25/ Pewnie kilka osób już zna taką możliwość jaką daje karta członkowska w PZMocie, ale dla innych może to być okazja do zaoszczędzenia.
Mianowicie karta członkowska to roczny koszt 78 zł. W jej cenie mamy zapewniony assistance, a w nim jakieś plusy (zainteresowani sobie doczytają). Dodatkowo przy ubezpieczeniu pojazdu powyżej 25 mamy zniżkę przy OC i np jeśli ktoś płaci w tej chwili za osę np 140zł to z kartą PZMotu będzie to 42zł (142-78=64zł a płacimy 42). Jeśli mamy więcej zarejestrowanych pojazdów w których chcielibyśmy opłacać OC to korzyści płynące z posiadanie tej karty są większe. No i w tym momencie przypomnę o assistance, która obejmuje dostarczenie paliwa lub holowanie uszkodzonego pojazdu do domu, a i awaryjne otawarcie - np schowka pod licznikiem :)
Oczywiście jest przepis który mówi, że jeśli posiadamy pojazd który jest starszy niż 40 lat ale nie poruszamy się nim po drogach publicznych nie ma obowiązku kupowania polisy OC (np ja mam na zimę polisę zawieszoną dla osy). Ale jeśli chcemy się nimi poruszać to ubezpieczenie już należy wykupić.
Procedura uzyskania karty członkowskiej polega na zarejestrowaniu się na stronie, wyborze pakietu assistance z członkostwem w klubie PZMot, opłacie za wybraną opcję i po uzuskaniu mailowego potwierdzenia wpłaty lub dla bardziej cierpliwych po otrzymaniu karty członkowskiej idziemy do PZU i wykupujemy/przedłużamy ubezpieczenie na nasz pojazd z rabatem PZMotu.
https://assistance.pzm.pl/
halcik
Moderator

Re: Zniżki OC 70% - karta PZMot

Postprzez JanekOska » środa, 6 grudnia 2017, 16:11

halcik,
tylko, że pojazdy powyżej 40 lat i tak mają tą zniżkę [oprócz assistance], z której ja korzystam. Ubezpieczam w PZU, nie mam karty i płacę 42 pln :)
• Junak M10 (1959) przejściówka z koszem • SHL M11 (1963) • SHL M11 (1964) • Osa M52 (1965) • WSK M06 B1 (1969) • MZ TS 250 (1974) • Fiat 126P (1992) - szkoda było nie wziąć, lalunia po dziadku • Suzuki Boulevard VZR1800 (2006) •
JanekOska

Postprzez webster » środa, 6 grudnia 2017, 17:43

Też się tym w zeszłym roku interesowałem jednak wtedy chyba składka na pzmot była droższa , na pewno było wpisowe .
Można też wykupić czasopismo ( jakieś motoryzacyjne co jest w współpracy z pzmot nie pamiętam nazwy ) był to kwartalnik prenumerata z przesyłką do domu 100 zł, kupując prenumeratę stajemy się członkami pzmot ( mamy gazete mamy żniżki).

Janekoska twoja sprawa to przypuszczam to fart kiedyś rozmawiałem z moim agentem w pzu na temat tych zniżek ( ja mam 3 motocykle 2 auta ) . (Bo od jednego motocyklisty co też twierdzi że nie jest w pzmot a ma teżma 70 % zniżek ) . i powiedział tak:

Że te osoby które dostaja 70 % zniżek a nie sa w pzmot to jest NIEDOPATRZENIE ( albo niewiedza ) agenta bo przy wprowadzaniu danych do systemu nie potrzeba żadnego nr legitymacji itp. Jest to na słowo. może tak przechodzić rok dwa itd. Ale ponoć centrala agentów czasem kontroluje i wtedy jak ktoś nie ma członkostwa w pzmot musi dopłącić do normalnej kwoty .

Niby żadko to się dzieje ale sa wtedy wezwania itp. ( generalnie kary nie ma tylko dopłata do normalnej ceny.
webster

Postprzez halcik » środa, 6 grudnia 2017, 18:31

Też myślę że to fart, przy zawieraniu umowy podkreślałem, że mam rejestrację na zabytek.
halcik
Moderator

Postprzez webster » środa, 6 grudnia 2017, 20:37

Zabytek ( zolte blachy) to odrazu masz 70% znizek w pzu bez bez członkostwa w pzmot

Jak jestes w pzmot to kazdy pojazd powyzej 25 lat nawet na bialych tablicach masz znizke 70 % tak mi moj agent tłumaczył.
webster

Postprzez zygzak » środa, 6 grudnia 2017, 21:49

Ja jestem członkiem PZMot i posiadam takową kartę i uważam że to dobry pomysł,nawet przy jednym motocyklu.Płacisz 100 za członkostwo i 42zł za OC bilans i tak wychodzi na zero a lepiej dać zarobić PZMotowi bo część pieniędzy ze składek idzie na poprawienie bezpieczeństwa na drogach i na inne rzeczy związane z ogólnie pojętą motoryzacją niż dać zarabiać tym zł...om z firm ubezpieczeniowych. Agencje ubezpieczeniowe i banki twierdzą że działają na korzyść klienta ale to nie prawda one działają tylko na własną korzyść.
Kilka Os+kilkanaście innych peerelowskich motocykli,Cezeta 502 i oczywiście ZZR1200
601192677-Robert
zygzak

Postprzez Bandurko » środa, 6 grudnia 2017, 22:42

Ja też jestem członkiem od dwóch lat.
Jak ktoś ma samochód to bez dwóch zdań warto się zapisać. Roczna składka 90zł (tyle u nas jest) nie zabija a przynosi całkiem wymierne korzyści.
Przez rok jest się członkiem kandydatem i wtedy nie przysługują zniżki bo legitymacja Automobilklubu nie ma numeru a PZMot. nie ma wcale.
Dopiero po roku nabywa się pełnych praw. Jeśli ktoś płaci ubezpieczenie na początku roku to można nie załapać się na zniżkę 70% bo legitymacje wracają zwykle pod koniec stycznia (nabijają rok za który wniosło się składkę). W PZU pozmieniało się na tyle, że chcąc przyznać zniżkę agent musi wpisać nr legitymacji.
Jeśli macie prężną delegaturę to legitymacje powinny wrócić wcześniej.

Generalnie polecam bo całkiem fajne imprezy organizują, choć bardziej ze wskazaniem na samochody niż motocykle - przynajmniej u nas.

P.S.
I znowu wykazałem pełną zgodność z zygzakowym zdaniem:)
OSA M52 1963 i jeszcze kilka dwukołowych piękności na dokładkę
Bandurko

Postprzez halcik » środa, 6 grudnia 2017, 23:30

Webster niestety nie masz racji. Nie ma takiego przepisu. Szukałem i dopytywalem w PZU. Zresztą na stronie dotyczącej zniżki jest wspomniane że umowa między PZU i PZMot. Na innym forum była również info że w systemie mają tylko okienko do zaznaczenia że ktoś jest członkiem PZMotu. Przy mnie gość z PZU dzwonił do centrali.
Chlopaki kwota 78 to cena ze stronki, bez możliwości wyboru klubu, ale za to trochę taniej. Odnośnie legitymacji to testowane przez kilka osób z innych for motoryzacyjnych i po wpłacie na następny dzień z numer członka szli już ubezpieczyć ze zniżka. Również wolę dać kasę na jakiś klub który coś dla nas robi choćby przez organizowanie zlotów, niż płacić na pensje prezesa jednej z ubezpieczalni
halcik
Moderator

Postprzez JanekOska » czwartek, 7 grudnia 2017, 09:14

webster napisał(a):Zabytek ( zolte blachy) to odrazu masz 70% znizek w pzu bez bez członkostwa w pzmot

Jak jestes w pzmot to kazdy pojazd powyzej 25 lat nawet na bialych tablicach masz znizke 70 % tak mi moj agent tłumaczył.

Dokładnie jest tak jak pisze webster i mój agent z tego właśnie korzysta. Mam OC ze zniżką na motocykle i samochód nawet na białych blachach.
Nie wynika to bynajmniej z niewiedzy/przeoczenia - tego nie można mu zarzucić, robi to z pełną świadomością.

Pozostaje tylko uwaga zygzaka, że ze składek PZMot finansuje się poprawę bezpieczeństwa [i to może być nadrzędny cel przynależności], choć nigdy takich danych nie widziałem, raportów, spotów, czegoś co mogłoby potwierdzić taką działalność, więc będąc realistą, na tą chwilę, uważam, że jest to tylko finansowanie Zarządów takich organizacji, które co jakiś czas organizują kilku zapaleńców, młodzików motoryzacyjnych, przy okazji wielkich dat i wykonują przejażdżki dla dzieci....za kasę. Nie chciałbym tym oczywiście krzywdzić wszystkich oddziałów w Polsce, bo pewnie znajdzie się gdzieś człowiek, nieprzypadkowy, który z pasją realizuje jakiś merytoryczny program.
Sama organizacja, nazwa, ok, ale do statutu trzeba by wrzucić bombę...nie obrażając naszego Tomka:):)
• Junak M10 (1959) przejściówka z koszem • SHL M11 (1963) • SHL M11 (1964) • Osa M52 (1965) • WSK M06 B1 (1969) • MZ TS 250 (1974) • Fiat 126P (1992) - szkoda było nie wziąć, lalunia po dziadku • Suzuki Boulevard VZR1800 (2006) •
JanekOska

Postprzez halcik » czwartek, 7 grudnia 2017, 09:35

To jeśli masz takiego znajomego to pomóż mi załatwić ubezpieczenie na rok. Sprawa do dogadania na pw lub tel. Później będę tym świstkiem wymachiwał przed moim agentem ubezpieczeniowym, który jak wspomniałem wcześniej powiedział, że się nie da.
halcik
Moderator

Postprzez JanekOska » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:02

No problem halcik:)
JanekOska

Powrót do Offtopic