Witam Forumowiczów

Witam Forumowiczów

Postprzez AleeOla » czwartek, 11 października 2018, 11:31

Witam serdecznie wszystkich,
Jestem tutaj nowa aczkolwiek od dawna śledzę Wasze forum. Jestem pod wrażeniem Waszych os. Nie ukrywam, że sama w ostatnim czasie "rozglądałam się" za osą ale nie jest to takie proste znaleźć coś, jakby to mogło się wydawać. Na chwilę obecną temat osy odłożyłam na bok - do końca br. muszę swój wolny czas poświęcić pracy zawodowej ale nie wykluczam, że po Nowym Roku temat wróci. Czy ewentualnie mogę liczyć na Waszą pomoc jako "specjalistów" w tym zakresie? Pozdrawiam :)
AleeOla

Re: Witam Forumowiczów

Postprzez Yaro » czwartek, 11 października 2018, 12:55

Olu witaj na naszym forum. Ostrzegam, że choroba osiarska jest zaraźliwa i potrafi przechodzić w coraz ostrzejsze stadia. Jeżeli jesteś gotowa na to aby się zarazić pomożemy :).
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Postprzez zygzak » piątek, 12 października 2018, 10:39

Dzień dobry pani(chyba) Olu.
Oczywiście będziemy pomagać,ale proponuję nie odkładać tematy Osy do końca roku bowiem w tym czasie może coś ciekawego ominąć panią.
Kilka Os+kilkanaście innych peerelowskich motocykli,Cezeta 502 i oczywiście ZZR1200
601192677-Robert
zygzak

Postprzez okiec » czwartek, 18 października 2018, 11:41

siema Ola ;)
okiec

Postprzez AleeOla » sobota, 20 października 2018, 09:33

Oczywiście, że liczę na Waszą pomoc- po to tutaj jestem :D.
W chwili obecnej robię rozeznanie na Podkarpaciu i Lubelszczyznie bo stad pochodze - może komuś zalega jakas oska w garażu :) kto szuka nie błądzi....
AleeOla

Postprzez pawelek » sobota, 20 października 2018, 15:36

Witaj Olu. Fajnie, że zdecydowałaś się dołączyć do naszego roju. To trafiony pomysł. Cieszę się, że jest ktoś z podkarpacia bo te tereny są skromne jeżeli chodzi i Osiarzy. Ja też jestem z podkarpacia. Faktycznie temat znalezienia Osy wogóle a jeszcze w niezłym stanie jest niestety "dosyć" trudny, a u nas na podkarpaciu może być jeszcze gorzej. Ale nie ma co przesądzać bo w każdej chwili może się okazać, że jednak jest jakiś rarytasik i wszystko skończy się pomyślnie. Trzeba tylko cierpliwie szukać, pytać i penetrować teren. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniu Osy - Paweł.
pawelek

Postprzez Yaro » niedziela, 21 października 2018, 20:48

Lubelskie to znowu moje rodzinne strony. Tutaj Osy to także rarytas, ale jak napisałaś "Kto szuka (pyta) nie błądzi". Ja bym jeszcze dodał "Szukajcie a znajdziecie" :)
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Postprzez kpt-bomba » czwartek, 25 października 2018, 01:34

Cześć Olu .a dokładniej skąd pochodzisz? cieżko o osy zarówno na podkarpaciu jak na lubelszczyżnie...nie wiadomo dlaczego....domyślam sie że zamieszkujesz pogranicze tych województw. :lol:
Tomasz Grzegorczyk tel 888197233
15xOsa M50. 12xOSA M52. 28xWFM M06
6xSHL Gazela .Wózek WFM do Osy prototyp
Peugeot BIMA -53r Skutr'' CEZETA 502. Skuter Terrot VMS 100. Terrot ETD 125. Terrot HCTL 350 . Skuter Wiatka WP 150.Triumph 3TA Dutch 67r.
citroen DS 19- 61r. citroen SM-maserati- 71r.
kpt-bomba

Postprzez AleeOla » czwartek, 25 października 2018, 10:56

Tak, dosłownie mieszkam na pograniczu województw: lubelskiego i podkarpackiego. Zgadzam się z Waszą opinią, że os tutaj brakuje stąd moja obecność na forum. W prawdzie jestem zbyt młoda żeby pamiętać jak osy jeździły po ulicach ale miałam okazje zobaczyć je już na żywo i się od razu zakochałam... :) Nie ustaje w poszukiwaniach, czekam na informację. Pozdrawiam wszystkich
AleeOla

Postprzez pawelek » czwartek, 25 października 2018, 13:27

Poszukiwania Osy na podkarpaciu będą jednak ciężkie. Ja mieszkam na północy podkarpacia i mogę powiedzieć, że u nas jest już "posprzątane". Wioski są bardzo zadbane i nowoczesne tzn. nie ma już prawie starych zabudowań. Starych sprzętów praktycznie nie ma. Ale może gdzieś jeszcze coś zalega. Osobiście wiem gdzie gniazdują dwie Osy ( M50 i M52 ) i jedna SHL M04! Jednak rozmowy na temat sprzedaży / zwłaszcza shl-ki / wyglądają tak jak by do studni dolewać wodę widelcem :( . Nie bo nie i tyle w temacie. Jednak nie tracę nadziei i cierpliwości. Co jakiś czas ponawiam próbę przekonania właściciela do sprzedaży. Raz wydawało się, że jestem już blisko ale gdzie tam. Jak tylko zacząłem konkretne rozmowy to temat odmowy błyskawicznie wrócił. I dalej nic z tego. Mam jednak nadzieję na pomyślne zakończenia moich starań. Pozdrawiam Paweł.
pawelek

Postprzez AleeOla » czwartek, 1 listopada 2018, 17:59

Pawelek może masz słaby dar przekonywania? :)
Wydaję mi się, że warto by było rozejrzeć się i popytać w okolicach Tomaszowa Lub. i dalej. Są to "biedniejsze" strony - może tam komuś coś zalega.
Pozdrawiam,
AleeOla

Postprzez pawelek » piątek, 2 listopada 2018, 09:02

Witam ponownie. Jeżeli chodzi o "zasoby" zabytkowej motoryzacji na podkarpaciu, lubelszczyźnie i ogólnie na tzw. ścianie wschodniej to siłą rzeczy są one zdecydowanie mniejsze niż w innych rejonach Polski. Piszesz Olu, żeby szukać na terenach "biedniejszych". Ale tereny Polski wschodniej zawsze były biedniejsze a więc i dużo mniej zasobne w zdobycze i nowości techniczne. Tutaj od zawsze było "gorzej", biedniej, a więc i ludzie nie mieli możliwości ekonomicznych do tego aby sprawiać sobie przyjemności w postaci zakupu sprzętu technicznego, a już na pewno zakup skutera, motocykla czy samochodu był mało prawdopodobny do realizacji. Ludzie napewno mieli chęci posiadania pojazdów ale niestety warunki materialne im na to nie pozwalały. Brak zakładów pracy, rolnictwo na słabym poziomie, wielodzietne rodziny, ogólny niedostatek nie pozwalały realizować wielu osobom ich potrzeb czy marzeń. Na dowód tego że tak było wystarczy spojrzeć na naszą osową mapę lokalizacji odbudowanych i zreanimowanych Os. Zdecydowana większość tych motocykli znajduje się na ziemiach zachodnich, na Śląsku czy w centralnej Polsce. Ściana wschodnia jest dalej biedna w tym temacie. I koło historii się zamyka. Nie znaczy to, że nie było wogóle śladów motoryzacji na wschodzie, ale w porównaniu do innych terenów naszego kraju to jednak tzw. ściana wschodnia pozostaje w tyle. Pozdrawiam Paweł.
pawelek

Postprzez Yaro » piątek, 2 listopada 2018, 10:04

Przepiękna analiza ekonomiczna ściany wschodniej. Jestem pod wrażeniem. Pamiętam jednak z podstawówki, że dziadek mojego serdecznego kolegi mieszkający w okolicach Chełma jeszcze w latach 80-tych (i to na początku) miał 3 Osy. No ale to był jeszcze przedwojenny burżuj ;) co potwierdza teorię Pawelka. Tak więc Olu pozostaje olx, allegro lub nasze forum (tu chyba Zygzak coś wspominał o sposobie na zdobycie Osy). ;)
Yaro
Moderator

Postprzez wojtex » niedziela, 4 listopada 2018, 16:37

Jeżeli chcesz aktywnie zacząć szukać to ja polecam wydrukować partię ogłoszeń "Kupię stary motor" i porozwieszać po okolicznych wioskach, a szczególnie w miejscach przesiadywania lokalnych piwoszy. Ja w ten sposób kupiłem ze trzy maszyny, w tym Osę i to u siebie na wsi, o których wcześniej nikt w ogóle nie wiedział. Możliwe, że Osy nie znajdziesz ale za to może uda Ci się upolować inne motory, które następnie zamienisz na Osę wystawioną w necie.
WFM OSA M50 (1960r) / JAWA 250 353.04 (1959r) / AWO SIMSON SPORT (1960r) / WSK M06-64 (1964r) / SHL GAZELA M-17 (1969r) / 3xROMET POLO (1976r) / ROMET PEGAZ 750 (1974r) / KOMAR MR232 (1965r) / KOMAR 2320 (1971r) / KOMAR 2330 (1969r) / KOMAR SPORT 2361 (1975r) / SIMSON S51 (1987r.)
wojtex

Postprzez AleeOla » poniedziałek, 5 listopada 2018, 08:59

Yaro napisał(a):Przepiękna analiza ekonomiczna ściany wschodniej. Jestem pod wrażeniem. Pamiętam jednak z podstawówki, że dziadek mojego serdecznego kolegi mieszkający w okolicach Chełma jeszcze w latach 80-tych (i to na początku) miał 3 Osy. No ale to był jeszcze przedwojenny burżuj ;) co potwierdza teorię Pawelka. Tak więc Olu pozostaje olx, allegro lub nasze forum (tu chyba Zygzak coś wspominał o sposobie na zdobycie Osy). ;)

Tak.Kolega Zygzak coś wspominał że można jeszcze w inny sposób nabyć osę. No właśnie może podpowie? Pozdrawiam
AleeOla

Powrót do Powitanie