Witam Wszystkich Mirek Gdynia

Witam Wszystkich Mirek Gdynia

Postprzez MirekOsaM52Gdynia » czwartek, 23 listopada 2017, 19:46

Witam Wszystkich

Mam na imię Mirek i jestem z Gdyni.
Przygodę z Osą zacząłem 25 lat temu kiedy w wieku 17 lat zobaczyłem ją pierwszy raz będąc na wakacjach w okolicach Augustowa.
Osa M52 była bardzo zaniedbana i leżała w szopie zasypana polanami drewna wyglądała tragicznie. Była własnością kuzynki męża.
Stwierdziłem, że muszę i tak ją mieć i już po tygodniu ściągnąłem ją do Gdyni.
Wspólnie z tatą doprowadziliśmy ją do stanu tak jak na zdjęciu, może teraz nadszarpnął ją ząb czasu od ostatniego remontu,
ale i tak uważam, że w porównaniu do tego co było wcześniej to wygląda dobrze.
Przez jakiś czas miałem szajbę na punkcie tych skuterów, ponieważ w moim posiadaniu znalazły się, cztery takie maszyny włącznie z jedną M50. Teraz zostały mi dwie.
Pojawiłem się na tym forum aby zasięgnąć różnych informacji na temat jak co najlepiej zrobić w odbudowie OSY, ponieważ w chwili obecnej postanowiłem a nawet już zacząłem odrestaurowywać jedną z nich.
Mam duży sentyment do niej, ponieważ remontowałem ją z tatą, teraz gdy go już nie ma postanowiłem po latach,
że odrestauruję ją ponownie kierując się jak najbliżej ku oryginału i dedykując to tacie.

Mam nadzieję, że nie smucę tą historią i pomożecie mi w tej renowacji.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
MirekOsaM52Gdynia

Re: Witam Wszystkich Mirek Gdynia

Postprzez Yaro » czwartek, 23 listopada 2017, 20:12

Witam Cię Mirku. Super, że zacząłeś od Powitalni - widać, że poważnie nas traktujesz i nie obce Ci są zasady dobrego wychowania. Cieszę się, że na forum pojawił się kolejny wielbiciel Osy. Oczywiście realizując projekt odbudowy (renowacji) swojej Oski możesz na nas liczyć. Ile tylko będziemy mogli tyle pomożemy. Załóż teraz temat w dziale Wasze Osy. Pokaż swój egzemplarz a my go ocenimy i podpowiemy co musisz zrobić aby renowacja była przeprowadzona właściwie. Osa, którą pokazałeś na zdjęciu, niestety nie jest zrobiona tak jak powinna (ale może dzięki temu w ogóle dobrze się trzyma). Kratki i grzebyki nigdy nie były malowane, podobnie jak daszek na tylną lampą, który lśnił pięknym chromem i dekielek przedniego koła, pokrowce występowały tylko w kolorze beżowym (ostatni 1965 rok produkcji otrzymywał też szare) a felgi były w kolorze kości słoniowej (w M52 także podstawa siedzenia i blacha pod tablicę rejestracyjną). Osa ze zdjęcia to model M52 ale klapkę nad lampą i jej zasuwkę ma chyba od pierwszych M50. Pozdrawiam
Osa M 52 x 3, Osa M 50, Jawa 250, Pannonia TLF de luxe, IFA BK 350, SHL M06 T, Junak M10, SHL M11, Simson SR 2
Yaro
Moderator

Postprzez MirekOsaM52Gdynia » czwartek, 23 listopada 2017, 20:29

Tak dokładnie kolory są nieprawidłowe oraz brak chromu na daszku lampy.
Wytłumaczę się tylko tym, że 25 lat temu nie miałem zbyt dużo funduszy żeby pozwolić sobie na takie luksusy :) .
Teraz tak jak napisałem wcześniej chcę wszystko poprawić.
MirekOsaM52Gdynia

Postprzez KarolOsaM52 » czwartek, 23 listopada 2017, 20:40

Witamy na forum, fajnie że do nas zawitałeś, w razie pytań pisz śmiało chętnie pomożemy :D
Powodzenia przy odbudowie
2x Osa M52 (trzecia podczas kompletowania), Simson S51, 2x Komar Sztywniak
W przyszłości: kolejna M52, Junak M10, WSK B1, SHL M11
KarolOsaM52

Postprzez ZlotowlOsa » czwartek, 23 listopada 2017, 22:35

Witaj kolego z Pomorza, podobno latem można znaleźć Osy zakopane na nadmorskich plażach :lol: Życzę cierpliwości i zapału w odbudowie jednośladu. Może kiedyś spotkamy się na jakimś Zlocie w okolicy a z pewnoscią na którymś Przylocie Os. Jeśli zdążysz z renowacją do czerwca, to zapraszamy na Przylot Os do Czerska (jakieś 120 km od Gdyni).
ZlotowlOsa

Postprzez halcik » piątek, 24 listopada 2017, 07:35

Witaj, ciekawa historia i w sumie dość łatwe zadanie przed Tobą. Osa przecież jest kompletna, ze znakiem zapytania przy klapce i osłonie lampy. No ale czekamy na zdjęcia tego co ma pod spodem. jak możesz wrzuć zdjęcie tabliczki w tym temacie.
halcik
Moderator

Postprzez towot » piątek, 24 listopada 2017, 08:27

Witaj w roju!
Cieszę się, że do nas zawitałem, jest tu naprawdę zakręcono towarzystwo i chętne do pomocy.
Może i kolory nieoryginalne, ale czy wszystkie Osy muszą mieć kolory fabryczne??? Moja nie ma i z tego powodu nie czuję dyskomfortu. ;)
Jeśli będę robił drugą, to też na pewno nie będzie miała oryginalnego koloru.
towot

Postprzez MirekOsaM52Gdynia » piątek, 24 listopada 2017, 12:43

Widzę, że wasze wprawione oczy wszystko wychwycą nawet taki drobiazg przy tak słabej jakości zdjęciu :) . Faktycznie klapka pochodzi od M50, ponieważ tak jak pisałem w swojej historii OSA była bardzo zniszczona i trzeba było sobie radzić w jakiś sposób.
Dziękuję wszystkim za miłe powitanie no i jak już się przedstawiłem przechodzę do działu Wasze Osy. Postaram się zamieścić zdjęcia jak Osa wygląda w stanie obecnym.
MirekOsaM52Gdynia

Postprzez JanekOska » piątek, 24 listopada 2017, 15:24

Wzruszająca historia:):) i piękna motywacja do renowacji!!
Cóż można dodać do powyższego, może tyle, żebyś już dziś zarezerwował sobie termin Przylotu Os [o czym wspomniała ZłotowlOsa] nawet gdybyś miał przyjechać tylko rekreacyjnie bez skutera.
Poznasz mniej lub bardziej "ortodoksyjnych" posiadaczy tych niesamowitych skuterów. Swoją drogą, to także może być dodatkowa motywacja do przyspieszonych prac :D :D
• Junak M10 (1959) przejściówka z koszem • SHL M11 (1963) • SHL M11 (1964) • Osa M52 (1965) • WSK M06 B1 (1969) • MZ TS 250 (1974) • Fiat 126P (1992) - szkoda było nie wziąć, lalunia po dziadku • Suzuki Boulevard VZR1800 (2006) •
JanekOska

Powrót do Powitanie