Przylot Os 2016

Zaproszenia na zloty i inne imprezy

Re: Przylot Os 2016

Postprzez Bandurko » środa, 1 czerwca 2016, 09:14

MIało być tak pięknie a jest jak zwykle.
Osy w powijakach, więc plan był taki, że wzorem Tomasza przyjadę na zlot współczesnym dwukółkiem. A tu du..a bo mam awarię. Już od zimy coś mi nie pasował stan oleju, coś za dużo go było. No i w zeszłym tygodniu sprawa się rypła do reszty. Dolewa mi płynu chłodzącego do oleju. Chyba poszła uszczelka pod głowicą. Mechanik raczej nie da rady do piątku z naprawą - ale iskierka nadziei ciągle jest.

Ale, ale zawsze są cztery kółka i z nich też skorzystam. Będę w sobotę ok 9-10. Jeśli ktoś chętny z okolic Poznania mogę zabrać, tyle, że nie mam haka więc Osy nie pociągnę.
Kask biorę licząc na to, ze ktoś jako pleck mnie zabierze :).
OSA M52 1963 i jeszcze kilka dwukołowych piękności na dokładkę
Bandurko

Postprzez mwasiu » środa, 1 czerwca 2016, 10:26

Mili ja też się odmeldowywać. Moja żona idzie w sobotę do pracy a ja zostaje z dzieciaki. Temat jej odpracowywania jest wynikiem przykazanego przez ... wolnego w piątek 27 maja.
Muszą tego 27 odpracować w sobotę 4 tego czerwca bo ... jest manifa i żeby nikomu do głowy nie przyszło pójść na nią stąd właśnie ten termin.
Dodam, że te roszady dotyczą wszystkich urzędów państwowych.
Pozdrawiam
Maciek

Ojciec boso, matka boso, a syn Osą ...
============================================================
WFM OSA M52 64'
Zundapp DB 200 36'
SHL M11 62'
Romet Pony (motorynka) 87'
Skoda 1102 "Tudor" 52'
Alfa Romeo Alfetta 73'
mwasiu

Postprzez tomek_mielno » środa, 1 czerwca 2016, 14:41

Witam przedzlotowo. Krzysztof, bardzo mi przykro, ale w obliczu dylematu: wykańczać dom czy wykańczać Osy - wybrałem budowę domu. Bardzo żałuję, ale niestety nasze Osy jeszcze nie jeżdżą :cry: Co prawda rama pięknie pomalowana, ale karoseria jeszcze u lakiernika (z szarozielonym lakierem dorobionym przez Bombę), silniki zrobione ale kanapy dopiero pojadą do Cylona, nowe wydechy i ogumienie już czekają ale koła będa do odbioru za tydzień, itd. Tak to niestety wygląda. Cały czas etapami regeneruję lub kupuję części, ale roboczogodziny wypełniam póki co pracami budowlanymi. Przypuszczam, że dopiero kiedy zamieszkamy w nowym domu (a powinno to nastąpić jeszcze latem), wtedy w kotłowni wieczorami będę składał puzzle i w przyszłym roku wyjadą na drogi dwie błyszczące Osy. Będę Was pilotował czymś nieco nowocześniejszym.

A wracając do spraw programu i organizacji Przylotu - w trakcie zwiedzania miasta zaproponuję Wam dodatkowo wycieczkę na wieżę widokową, która znajduje się w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Wieża widokowa została wybudowana w 1888 r. w stylu neoromańskim jako obiekt murowany z cegły na zaprawie wapiennej. Została założona na planie ośmioboku foremnego przechodzącego powyżej przyziemia w koło o średnicy 4,7 m. Całkowita wysokość wieży 7 kondygnacyjnej wynosi 31,5 m n.p.t. Ostatnią siódmą kondygnację wieży stanowi taras widokowy, z którego można podziwiać najpiękniejsze widoki w południowym pasie przybrzeżnym Bałtyku oraz pięć miast Pomorza Środkowego: Sławno, Sianów, Darłowo, Białogard i Kołobrzeg.
wieża.jpg

W kwestii frekwencji - o zakwaterowanie poprosiło 25 osób, a jeśli doliczę Bogusza to 25,5 ;-) Z pobieżnych rachunków wynika, ze powinno być przynajmniej 8 Os, że o Zundappach nie wspomnę. Policzymy w sobotę rano.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano środa, 1 czerwca 2016, 16:10 przez tomek_mielno, łącznie edytowano 1 raz
Osa M-52 1963
tomek_mielno

Postprzez halcik » środa, 1 czerwca 2016, 15:39

Tomku byłeś blisko ... Bogusz
halcik
Moderator

Postprzez rozenblat » środa, 1 czerwca 2016, 19:36

Dziękuję Tomku, wiemy dużo. W piątek ok. 10.00 wyruszymy z Poznania, gdzie od 9.00 muszę trochę pogadać. Do zobaczenia. K.
rozenblat

Postprzez tomek_mielno » czwartek, 2 czerwca 2016, 06:55

Witajcie, jest dobrze :-) Otrzymałem potwierdzenie możliwości zwiedzenia bunkra. W związku z tym proszę osoby, które chcą dołączyć do nas w sobotę, aby tak planowały podróż, byśmy mogli wyjechać z Sarbinowa o 9:00. Zosia, Halcik z ekipą i ja będziemy czekali na Was w bazie. Dzwońcie kiedy będziecie już blisko albo gdybyście potrzebowali pomocy. Przypominam o planowanym na piątkowe popołudnie spacerze do Gąsek. Wystartujemy po godzinie 17.
Mwasiu, a może szybki urlop na 4. czerwca ;-)
Osa M-52 1963
tomek_mielno

Postprzez zygzak » czwartek, 2 czerwca 2016, 22:37

Ja już gotowy do wyjazdu,czekam tylko na Bombę który ma do mnie przyjechać pakujemy2 osy na jedną przyczepę i dzida. Po drodze gdzieś kolo Bydgoszczy mamy spotkać się z Rekinem i razem dojedziemy do OSarbinowa. Może gdzieś po drodze uda się nam namierzyć Cylona.
Do zobaczenia na zlocie.
Kilka Os+kilkanaście innych peerelowskich motocykli,Cezeta 502 i oczywiście ZZR1200
601192677-Robert
zygzak

Postprzez Rekin » piątek, 3 czerwca 2016, 07:05

To ja już startuję do Was. Droga daleka. Może zdążę na ten spacer.
Rekin

Postprzez rozenblat » niedziela, 5 czerwca 2016, 18:08

Piszę w niedzielę wieczorem. Skutery zjechały z przyczepy po trzydniowym wdychaniu morskiego powietrza. U Zosi i Tomka było interesująco, różnorodnie. Jadaliśmy dobrze, pewnie przybrałem, co dla 80 ccm mojego silnika nie jest bez znaczenia. Dziękuję bardzo Organizatorom, doceniam Ich wysiłek. Dobrze i wygodnie pojawić się w charakterze uczestnika. Cieszę się z obecności Osiarzy, którzy pojawili się w Sarbinowie. Nieobecni mają zdjęcia, które mam nadzieję zachęcą ich do bywania na zlotach. Okazji nie ma dużo. Dołączyły Belle, w mojej ocenie świetnie, że tak się stało, oby na stałe o co apelowała Osiara. Wojtek brał udział w Mosinie 2015.
Przy okazji:
przylotOs 2017 w Mosinie w trzeci weekend maja. Rok czasu aby przygotować maszynę lub wykroić dwa dni na spotkanie. Zadbajmy razem aby to była szczęśliwa siódemka.
rozenblat

Postprzez Heniek » niedziela, 5 czerwca 2016, 20:26

Wróciłem totalnie zmęczony ale zadowolony. Tak więc ino raz, kimnąłem i jestem na chodzie. Moim zdaniem osy są pretekstem aby spotkać i wspólnie przebywać z osobami pozytywnie zakręconymi. To wyróżnienie dla mnie móc wspólnie imprezować z tak wspaniałymi osobami. Zosiu i Tomku , śliczne dzięki za tak dobrze zorganizowany zlot. Sarbinowo było strzałem w dziesiątkę. Znowu mogłem publicznie pochwalić się najgłośniejszą osą. Jak wymienię tłumik to kto mnie rozpozna.
Ci co planowali być a z różnych względów nie mogli niech żałują i ruszą wyobraźnię. Słów braknie aby opisać wspaniałości tego zlotu.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wspólnie spędzony czas. Już zbieram siły na następny rok a w moim przypadku wiem co piszę.
Heniek

Postprzez umszlak » niedziela, 5 czerwca 2016, 21:14

Witajcie
Cieszę się bardzo, że mogłem chociaż częściowo gościć na zlocie. Dziękuję bardzo za tak ciepłe przyjęcie, przede wszystkim Zosi i Tomkowi. Cieszę się bardzo, że mogłem Was wszystkich poznać osobiście. No i mam nadzieję, do zobaczenia :-)
Pozdrawiam Marcin
OSA M52 '63, Romet salto'88
umszlak

Postprzez halcik » niedziela, 5 czerwca 2016, 23:00

Również bardzo dziękuję za zorganizowanie tak miłych i chwilami wyczerpujących momentów (wieczory). Chciałbym również wszystkim oznajmić, że nasza Zosia od dziś, a może już od początku zlotu Sarbinowo 2016 stała się Zofiją i wedle tego jej nick również musi ulec i uległ zmianie.
halcik
Moderator

Postprzez tomek_mielno » niedziela, 5 czerwca 2016, 23:12

Koleżanki i Koledzy,
pora uznać Przylot Os Sarbinowo 2016 za zamknięty... Jako organizator tegorocznej edycji dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przyjechać do Sarbinowa. Pojawili się bywalcy i osoby, dla których było to pierwsze spotkanie w realu. Pewnie wszyscy jesteśmy zmęczeni, a część z Was być może jeszcze jest w drodze do domu. Pogoda dopisała, Osy nie zawiodły, dobrego humoru też nie brakowało.
latarnia.JPG
Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem od wycieczki do Gąsek i zwiedzania latarni morskiej, a potem zasiedliśmy do kolacji, która przeciągnęła się niemal do śniadania :-) (ukłony dla Henia, który dzielnie walczył z grillem). W sobotę po śniadaniu odbyliśmy długą wycieczkę do bunkra w Podborsku i chyba nie było wśród nas nikogo, na kim ten obiekt nie zrobił dużego wrażenia.
bunkier.JPG

Po zwiedzaniu bunkra wróciliśmy do Koszalina, gdzie na Rynku Staromiejskim Osy zostały zaprezentowane mieszkańcom. W trakcie prezentacji został przeprowadzony konkurs na najładniejszą Osę, a puchar z rąk Starosty Powiatu Koszalińskiego za zwycięstwo w konkursie odebrał Marek. Gratulacje. Zachęcam do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej w internetowym wydaniu Głosu Koszalińskiego: http://www.gk24.pl/turystyka/atrakcje-t ... ,18744506/. Po opuszczeniu rynku zjedliśmy obiad w Gospodzie Jamneńskiej, a Bartek przeprowadził sesję fotograficzną na terenie muzeum. Po obiedzie była przejażdżka po mieście, wycieczka do wieży widokowej na Górze Chełmskiej, krótki odpoczynek przy orzeźwiających lodach i powrót do bazy, a potem kolacja, która była jeszcze dłuższa niż piątkowa ;-) Tym trudniej było punktualnie wyruszyć w niedzielny poranek na wycieczkę do Mielna. Należy jednak podziwiać zdyscyplinowanie Osiarzy - mimo niewielkiego poślizgu czasowego wycieczka się odbyła, a w trakcie wycieczki nastąpiła prezentacja pojazdów na deptaku w Mielnie i wybór najładniejszego stroju. Puchar za zwycięstwo zdobyła Ula, a nagrodę wręczył zastępca Wójta Gminy Mielno.
pomnik.JPG
kanał.JPG

Następnie odbyliśmy spacer po plaży przy kanale łączącym jezioro Jamno z morzem i zjedliśmy obiad na przystani rybackiej, po czym nastąpił powrót do bazy, pakowanie i wyjazd do domów.

Bardzo się cieszę, że spotkanie doszło do skutku. Długo czekaliśmy na kolejny przylot (niestety 7. spotkanie dopiero za rok). Padły odważne deklaracje, nie ma innego wyjścia - pora podwijać rękawy i zabierać się za dalsze odbudowywanie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i gorąco dziękuję tym osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu spotkania. To dzięki Wam w czasie naszego przylotu panowała tak fantastyczna koleżeńska atmosfera. Bardzo się cieszę, że mogliśmy Was gościć nad morzem. Do zobaczenia przy najbliższej okazji.

Na podkreślenie zasługuje fakt dużego zaangażowania i wielkiej życzliwości przedstawicieli władz miasta Koszalina, powiatu koszalińskiego i gminy Mielno. Dzięki ich przychylności możliwe było zorganizowanie zakwaterowania, nagród, możliwości korzystania z rynku i deptaka czy też rozpowszechnienie informacji o naszej imprezie.
Osa M-52 1963
tomek_mielno

Postprzez Zofija » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 07:46

Dzień dobry wszystkim :),
tak jak Halcik już wcześniej napisał witam Was jako Zofija ;) .

Bardzo dziękuję za wspaniałą zabawę.

Trzeba kuć żelazo póki gorące i planować kolejne spotkanie z Wami, kolor mojej Oski jeszcze nie jest sprecyzowany, ale wizja się klaruje. Muszę dopasować kolor do sukienek ;) ... a może sukienki do koloru Osy?

Poczekamy ... zobaczmy ...

Pozdrawiam Was gorąco i do następnego spotkania

Zofija ;)
Osa M-52 1963
Simson SR-2 1959
Zofija

Postprzez hodscha » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 08:16

Jak ktoś ma FB - szukajcie mnie Bartłomiej Nakielny....

Z czasem Tomek dostanie pakiecik w pełnej rozdzielczości
hodscha

Postprzez hodscha » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 08:16

F
hodscha

Postprzez halcik » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 20:30

Moja żona z synem, podobno na najszybszej ...
halcik
Moderator

Postprzez cylon1 » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 21:16

Raz, dwa, raz, dwa, trzy, pięć, sześć, siedem, osiem, :D. Ja i Magda, również dziękujemy za wspaniały zlot i możliwość spotkania ze świetnymi ludźmi, których łączy wspólna pasja. Pogoda dopisała w 100%, szkoda tylko, że nie zobaczyłem zachodu słońca, nie chciałem tracić ani jednej chwili z osiarzami, a kiedy miałem szansę zobaczyć wschód to zabrakło sił. Rzeczywiście padły poważne deklaracje i na pewno postaramy się je spełnić. Mam nadzieje, że czas do następnego spotkania szybko minie.

P.S.
Dodaje zdjęcie z sobotnich tańców, się działo. Wybawiliśmy się za wszystkie czasy (żona nie wyraża zgody na zdjęcie:)).
Warszawa 223 1969r, Fiat 126p 1990r, Osa M52 1964r, 2x motorynka M3 1990, Wsk b3 ex 1971r, Rower Diamond Męski 1947r. TEL. 603853328
cylon1

Postprzez cylon1 » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 21:18

Halcik, widziałbyś minę bomby, kiedy z Magdą objechaliśmy go, bezcenne :D
Warszawa 223 1969r, Fiat 126p 1990r, Osa M52 1964r, 2x motorynka M3 1990, Wsk b3 ex 1971r, Rower Diamond Męski 1947r. TEL. 603853328
cylon1

Postprzez tomek_mielno » wtorek, 7 czerwca 2016, 05:27

Raz, dwa! Raz, dwa, trzy!... Przemiła pani z recepcji pewnie jeszcze długo będzie miała w pamięci "naszą ulubioną piosenkę" :D
Lokalna gazeta donosi o naszym spotkaniu.
gazeta.jpg
Ostatnio edytowano wtorek, 7 czerwca 2016, 10:03 przez tomek_mielno, łącznie edytowano 1 raz
Osa M-52 1963
tomek_mielno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zloty